ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ - Διαμέρισμα και γκαράζ στο San Gemini (TR), Τοποθεσία Osteria, Via Giulio Noccioli 5 - LOTTO 1
Τα ακίνητα είναι καταχωρημένα στο Κτηματολόγιο του Δήμου San Gemini στο Φύλλο 9:
Τμήμα 858 – Υποτμήμα 5 – Κατηγορία A/2 – Τάξη 6 – Συνοχή 3 δωμάτια – R.C. € 240,15
Τμήμα 858 – Υποτμήμα 21 – Κατηγορία C/6 – Τάξη 4 – Συνοχή 47 τ.μ. – R.C. € 104,38
Διαμέρισμα στο ισόγειο ενός τριώροφου κτιρίου, εκ των οποίων δύο όροφοι είναι υπέργειοι και ένας υπόγειος.
Εσωτερικά είναι χωρισμένο σε σαλόνι με κουζίνα, διάδρομο, υπνοδωμάτιο και μπάνιο.
Υπάρχει μια βεράντα και μια αυλή στο επίπεδο.
Το γκαράζ βρίσκεται στο υπόγειο του ίδιου κτιρίου.
Το γκαράζ είναι κατειλημμένο χωρίς τίτλο.
Σημειώσεις για τη συμμόρφωση:
Έχουν εντοπιστεί οι ακόλουθες παρατυπίες: Στο σχέδιο διανομής που εγκρίθηκε στις 13/09/2002, ακολούθησε η σύναψη της σύμβασης στις 26/09/2002, πράξη που καταχωρήθηκε στις 28/08/2002. Τα σχετικά έργα αστικοποίησης επιθεωρήθηκαν από τον μηχανικό Benedetti (για τα δευτερεύοντα έργα αστικοποίησης της πρώτης και δεύτερης φάσης) και από τον αρχιτέκτονα Bergonzi για τα υπόλοιπα έργα πρωτογενούς και δευτερογενούς αστικοποίησης της πρώτης, δεύτερης και τρίτης φάσης. Από την επιθεώρηση του αρχιτέκτονα Bergonzi προκύπτει ότι δεν έχει αποδεσμευτεί ποσό € 98.062,56, υπολογισμένο με βάση τα κόστη του 2002 που αναφέρονται στη σύμβαση. Δεδομένης της κατάστασης ότι τα εκτελεσμένα έργα παρουσιάζουν προβλήματα στη χρήση (ιδιαίτερα τα αποχετευτικά συστήματα), όπως προκύπτει από την απάντηση του Δήμου San Gemini στις 05/05/23, προβλέπονται κόστη τακτοποίησης των έργων αστικοποίησης και έκτακτης συντήρησης τουλάχιστον € 6.000,00 για κάθε διαμέρισμα, συμπεριλαμβανομένου του γκαράζ.
Προβλεπόμενα κόστη ολοκλήρωσης και συντήρησης: € 6.000,00
Σημειώσεις: Διευκρινίζεται ότι η σύμβαση του 2002 προέβλεπε στα άρθρα 4 και 9 ότι οι μελλοντικοί αγοραστές των ακινήτων θα έπρεπε να αναλάβουν όλες τις υποχρεώσεις που δεν είχαν εκπληρωθεί κατά την ημερομηνία της πώλησης. Διευκρινίζεται επίσης ότι η τροποποίηση στο σχέδιο διανομής, που εγκρίθηκε στις 01/10/2012, δεν ακολούθησε καμία νέα σύμβαση. Επομένως, η τροποποίηση στο P.L. θεωρείται ως εκκρεμής υπόθεση και αναμένει τις πολιτικές-διοικητικές αποφάσεις που θα ληφθούν από το Δημοτικό Συμβούλιο. Όπως προκύπτει από την απάντηση του Δήμου San Gemini στις 05/05/23.
Για τους παραπάνω λόγους ΔΕΝ δηλώνεται η πολεοδομική συμμόρφωση. Σημειώσεις: Η έλλειψη πλήρους επιθεώρησης των πρωτογενών και δευτερογενών έργων αστικοποίησης, σε συνδυασμό με την αναστολή της τροποποίησης στο Σχέδιο Διανομής, δεν επιτρέπουν τη δήλωση πολεοδομικής συμμόρφωσης.
Για περισσότερες πληροφορίες, συμβουλευτείτε την έκθεση και τα συνημμένα έγγραφα.
Η συλλογή θα πραγματοποιηθεί με τους ακόλουθους τρόπους:
Όλοι οι ενδεχόμενοι προσφέροντες, εκτός από τα άτομα που δεν επιτρέπεται από το νόμο να συμμετάσχουν στην πώληση, αφού εγγραφούν στον ιστότοπο www.gobidreal.it, θα πρέπει να συμπληρώσουν τη φόρμα συμμετοχής (δημοσιευμένη online) και να την επιστρέψουν υπογεγραμμένη, για αποδοχή των προτεινόμενων όρων, σε κλειστό φάκελο, στο γραφείο του διαχειριστή Avv. Enrico Colasanti, στη Via delle Orchidee 9, Rieti, μαζί με τα απαιτούμενα έγγραφα
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη συμμετοχή, συμβουλευτείτε την Ανακοίνωση Πώλησης που επισυνάπτεται.
Εμπορική επιφάνεια: 81.35
Επιφάνεια: 67
Τετραγωνικά μέτρα Αυλής: 36
Βεράντα/ες: 14
Τετραγωνικά Μέτρα Κελάρι: 25